Jaké typy jímek vyvážíme a čistíme

Vývoz jímek a septiků je realizován včetně zajištění odvozu a likvidace povoleným způsobem na ČOV. Odvoz fekálií a odpadních vod provádíme vlastním cisternovým vozem a postupujeme dle zákona o nakládání s odpady.

Jak probíhá vývoz a čištění jímky

Nejprve se jímka odčerpá do cisterny a pak se tlakovou vodou odstraní nečistoty. Vzniklý odpad se odváží k ekologické likvidaci. Vyvážíme jímky určené na vývoz odpadových vod a sběrné jímky z ČOV. Naše firma provádí čerpání a vývoz jímek, septiků a žump nebo domovních ČOV jako komplexní službu včetně likvidace povoleným způsobem za dodržení přísných hygienických a bezpečnostních předpisů. Cena vyvezení jímky či septiku se odvíjí od dopravného a odvezených m³ odpadu. Vystavíme vám i doklad o vyvezení jímky.

Vícekomorové jímky snižují frekvenci vývozu fekálií

  • Jednokomorový septik má jednu komoru a současně odtok, splašková voda v něm z části vyhnívá a nedojde k plnohodnotnému rozložení a sedimentaci.
  • Dvoukomorový septik má 2 komory s přepážkou, která z části oddělí místo pro sedimentaci kalu, pomáhá k usazení a rychlejšímu rozložení. Kal po rozložení z části vyplave a přelije se s protékající splaškovou vodou do další komory, kde proběhne sedimentace. Sediment se rozloží na bakterie, které z části odtečou odtokem do trativodu či plastové jímky s vodou pro zalévání.
  • Tříkomorový septik přečistí vodu na užitkovou biomechanickým přečištěním. Do první komory přitéká splašková voda, splašky rozkládají enzymy a bakterie do septiku. Kal se ukládá na dně a voda s jemným kalem jde do druhé komory, kde se dočistí a rozloží většina splašek. Velká část je rozložena a jemný kal se ukládá na dně druhé komory. Po naplnění se voda přelévá do třetí komory s odtokem. Může navazovat vsakovací jímkou či odtokem do trativodu. Za septik se dává pískový či zemní filtr. Využívá se kalové čerpadlo.

Péče o jímku

Septik využívá konkrétní druh bakterií, které pomáhají splaškovou vodu rozkládat na jednodušší látky. Do odpadních vod se nevylévejte odpadní vodu obsahující Savo a jiné desinfekce, které sníží počet bakterií v septiku, zpomalí proces přirozeného přečištění, na hladině odpadní vody septiku se tvoří pěna a vzniká zápach. Obsah užitečných bakterií můžete zvýšit přidáním vhodného prostředku. Stačí se na nás obrátit a my se postaráme o čerpání, čištění i ekologickou likvidaci fekálií.

Potřebujete více informací?

Napište nám nezávaznou poptávku nebo nám rovnou zavolejte.

Výjezdová místa

podívejte se, kde všude vám dokážeme pomoci
Benešov Domažlice Horažďovice Hořovice Chomutov Karlovy vary Kladno Klatovy Litoměřice Mariánské lázně Mělník Most Mýto Nepomuk Ostrov Písek Plzeň Praha Příbram Rakovník Rokycany Sokolov Strakonice Sušice Tábor Tachov

Proč vybrat právě nás

jsme profíci v oboru a fakt víme, co děláme
Objem nádrže až 8 m³ Vývozy jímek zajišťujeme vozidlem o celkovém objemu až 8 m³ Délka hadic až 60 metrů Dokážeme natáhnout hadice od vozidla k vaší jímce až na vzdálenost 60 metrů. Vystavíme odklad o likvidaci Doklad o potvrzení vývozu a ekologické likvidaci odpadních vod samozřejmostí.