Jak septik udržovat?

Jak septik udržovat?

Péče o septik je v mnoha ohledech mnohem jednodušší, než je tomu u jímek neboli žump. Pokud však chcete, aby váš septik fungoval správně a dlouho, bez šíření nežádoucího zápachu, musíte jej vhodně udržovat a dodržovat určitá pravidla.

Proč je nutné septik pravidelně vyvážet a čistit

Septik má obvykle odvod do kanalizace, nebo přes filtr do půdy a odtéká z něj částečně přečištěná voda. Ta může být znovu využívaná třeba jako užitková voda. Při provozu septiku je třeba dodržovat kanalizační předpisy. V septiku se usazuje kal, který je třeba vyvážet a septik pravidelně čistit, aby se nepřeplnil a nezpůsoboval v okolí nepříjemný zápach a další potíže. Cena za vývoz septiku se odvíjí od objemu odpadu i vzdálenosti nemovitosti od likvidační firmy.

Jak často septik vyvážet

U jímky i septiku záleží na jejich velikosti a vytíženosti zařízení, ze kterého se odpadní vody odvádějí ven. U septiku jde vždy o delší intervaly, protože díky své konstrukci dokáže s obsahem efektivně pracovat. Z hlediska správnosti a legalizace používání septiku musíte mít stavební povolení i povolení k vypouštění. Samotný septik je třeba jednou až dvakrát ročně nechat vyvézt a řádně vyčistit. Potvrzení si uložte pro případ kontroly. Při každém vývozu se nechává na dně asi 15 cm silná vrstva kalu, aby se opět rozběhl správný biologický proces rozkladu.

Jak septik správně udržovat

Pro urychlení a podporu přírodního procesu rozkladu v septiku a zabránění nepříjemnému zápachu, doporučujeme používat tekuté či sypké enzymatické a bakteriální přípravky. Aplikujte je alespoň jednou týdně přes toaletu jako klasický čistící přípravek. Díky svému složení vyčistí odpadní systém a současně pomáhá v septiku udržovat přirozenou biologickou rovnováhu. Nepoužívejte agresivní chemické čističe, které prospěšné mikroorganismy usmrcují. Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme s vývozem, údržbou i výběrem nového septiku.

Potřebujete více informací?

Napište nám nezávaznou poptávku nebo nám rovnou zavolejte.

Výjezdová místa

podívejte se, kde všude vám dokážeme pomoci
Benešov Domažlice Horažďovice Hořovice Chomutov Karlovy vary Kladno Klatovy Litoměřice Mariánské lázně Mělník Most Mýto Nepomuk Ostrov Písek Plzeň Praha Příbram Rakovník Rokycany Sokolov Strakonice Sušice Tábor Tachov

Proč vybrat právě nás

jsme profíci v oboru a fakt víme, co děláme
Výkonné Tatry Phoenix Technologie je postavena na podvozku nové výkonné Tatry Phoenix. Sací výkon 2300 m³/hod Recyklační vůz se sacím výkonem 2300 m³/hod a nádrží o objemu 15 m³. Vysokotlaké čištění potrubí Při čištění tlakem vody je minimální riziko poškození potrubí.