Jak rozebrat sifon?

Jak rozebrat sifon?

Manipulace se sifonem se vždy odvíjí od materiálu, ze kterého je sifon vyrobený. S tím se pojí i obtížnost čistění sifonu. Nejsnáze se čistí a rozdělává plastový sifon, složitější je pak manipulace se sifonem nerezovým.

Ucpaný sifon je noční můra všech domácností. Zbytky tuků, jídla, vlasů, vousů, mycích a čisticích prostředků a jiných odpadů znečistí sifon i odpadní potrubí a často zabrání volnému průchodu vody. Odtok se ucpe a voda přestane odtékat. Chcete-li ucpávání odpadu zabránit, pravidelně hoj čistěte a pořiďte kvalitní sifon.

Než začnete čistit sifon

Nejprve si připravte kbelík nebo lavor, který umístěte pod sifon. Ze sifonu se vylije spousta znečistěné vody a připravte se i na zápach. Připravte si i gumové rukavice i kartáček na čištění. Nachystejte si také dostatek hader na utírání. Pak opatrně rozeberte sifon a zbavte jej všech naplavenin, které nechte stéct do připraveného kbelíku. Moderní sifony jsou ve spodní části už vybaveny uzávěrem pro snadné čištění.

Vyčištění sifonu dřezu

Novější plastové sifony již disponují ve spodní části čistícím uzávěrem, který stačí pouze povolit a nechat vodu s naplaveninami odtéct do připravené nádoby. Oproti tomu nerezové sifony, které nám současně tvoří ozdobný prvek umyvadla, je nutno nejprve povolit na obou koncích a pak teprve oddělat. Pak sifon neboli zápachovou uzávěrku důkladně vymyjte pod tekoucí vodou a odstraňte veškeré nečistoty. Pomozte si malým kartáčkem. Zvážit můžete i použití instalatérského pera neboli pružiny a pročistit trubky.

Kontrola těsnění a montáž sifonu

Zkontrolujte stav těsnění a v případě potřeby jej vyměňte za nové. Pokud je staré těsnění zpuchřelé nebo ztvrdlé, vždy je třeba jej vyměnit. V závěrečné fázi čištění sifon zase opatrně smontujte a dobře jej utáhněte, ať správně těsní a odpadní voda kolem neprotéká. Nenechejte problém s ucpaným sifonem zajít moc daleko, ušetříte si čas i peníze za nutné opravy. Pořízením moderního sifonu z certifikovaných materiálů a dodržováním zásad vám bude odpad sloužit bez závažnějších problémů.

Potřebujete více informací?

Napište nám nezávaznou poptávku nebo nám rovnou zavolejte.

Výjezdová místa

podívejte se, kde všude vám dokážeme pomoci
Benešov Domažlice Horažďovice Hořovice Chomutov Karlovy vary Kladno Klatovy Litoměřice Mariánské lázně Mělník Most Mýto Nepomuk Ostrov Písek Plzeň Praha Příbram Rakovník Rokycany Sokolov Strakonice Sušice Tábor Tachov

Proč vybrat právě nás

jsme profíci v oboru a fakt víme, co děláme
ČIŠTĚNÍ POTRUBÍ Disponujeme recyklačním vozem se sacím výkonem 2300 m³/h, nádrží o objemu 15 m³ a 3,5 m dlouhého ramene. MONITORING POTRUBÍ Kamerou provedeme prohlídku s dosahem až 300 m, zjistíme stav potrubí a příčinu ucpávání. VÝVOZ JÍMEK Přijedeme sacím vozem s nádrží o objemu 8 m³ a dosahem hadic až 60 m. Dodáme také potvrzení o likvidaci.