Jak odstranit nevábný zápach z odpadu?

Jak odstranit nevábný zápach z odpadu?

Údržba sifonu a odpadního potrubí je sice pracná a časově náročná, nicméně se vám opravdu vyplatí. Pokud chcete snížit riziko zanesení a ušetřit si starosti, odpad pravidelně čistěte mechanickou, chemickou i biologickou cestou.

Prevence ucpání odpadu

 • používejte sítka, která větší nečistoty zachytí
 • do dřezu nevylévejte vodu se zbytky jídla ani kuchyňský olej
 • zabraňte vnikání vlasů a vousů do odpadu
 • do toalety nesplachujte hygienické potřeby, ruličky od toaletního papíru hygienické potřeby, pleny ani jednorázové čisticí ubrousky

  Pořiďte si kvalitní sifon

  Doporučujeme používat sifony s nerezovými mřížkami s originálním těsněním. Sifon se skládá z několika dílů a každý z nich má svou funkci. Kolínka, mezikusy, vrapové vložky, výpusti i nerezové mřížky jsou důležité pro správnou funkčnost. Konstrukcí se liší vanové, vaničkové, pračkové, umyvadlové i dřezové sifony.

  Na pomalý odtok vody použijte zvon

  Mechanický zvon pomáhá při mírnějším znečištění, kdy voda z umyvadla či dřezu odtéká velmi pomalu. Ucpěte dřez špuntem a do třetiny jej napusťte teplou vodou. Přepadovou vpust ucpěte pomocí mokrého hadru, odstraňte špunt a pomocí zvonu vytvářejte podtlak. Ve vodě se vytvoří vír a voda začne plynule odtékat.

  Chemické čištění

  Čistič s hydroxidem sodným nebo chemický přípravek na bázi louhu si poradí s mastnotami, vlasy a dalším biologickým odpadem. Dodržujte bezpečnostní zásady. Používejte rukavice, ochranné brýle a respirátor. Odpad prolijte horkou vodou, aplikujte chemický přípravek, nechte působit a opět sifon zalijte horkou vodou.

  Mechanické vyčištění

  Pokud voda neodtéká, sifon rozeberte a mechanicky vyčistěte. Moderní sifony mají ve spodní části uzávěr pro snadné čištění. Pod něj umístěte kbelík, uzávěr odšroubujte a nechejte vytéci zbytek vody s nečistotami. Těsnění dle potřeby vyměňte, sifon propláchněte vodou, vyčistěte a namontujte zpět.

  Biologické čištění

  Biologické přípravky na bázi živých bakterií není vhodné na akutní řešení ucpaného odpadu, ale je vhodným preventivním opatřením. Živé bakterie dlouhodobě likvidují tuk a nečistoty usazené v potrubí, čímž snižují tak riziko ucpávání sifonu. Když voda stále neodtéká, zavolejte nám a my odpad vyčistíme profesionálně.

  Potřebujete více informací?

  Napište nám nezávaznou poptávku nebo nám rovnou zavolejte.

  Výjezdová místa

  podívejte se, kde všude vám dokážeme pomoci
  Benešov Domažlice Horažďovice Hořovice Chomutov Karlovy vary Kladno Klatovy Litoměřice Mariánské lázně Mělník Most Mýto Nepomuk Ostrov Písek Plzeň Praha Příbram Rakovník Rokycany Sokolov Strakonice Sušice Tábor Tachov

  Proč vybrat právě nás

  jsme profíci v oboru a fakt víme, co děláme
  ČIŠTĚNÍ POTRUBÍ Disponujeme recyklačním vozem se sacím výkonem 2300 m³/h, nádrží o objemu 15 m³ a 3,5 m dlouhého ramene. MONITORING POTRUBÍ Kamerou provedeme prohlídku s dosahem až 300 m, zjistíme stav potrubí a příčinu ucpávání. VÝVOZ JÍMEK Přijedeme sacím vozem s nádrží o objemu 8 m³ a dosahem hadic až 60 m. Dodáme také potvrzení o likvidaci.