Jak odhalíte problémy s vaší kanalizací?

Jak odhalíte problémy s vaší kanalizací?

Dodržením níže popsaných zásad zachováte vaši kanalizaci dlouho čistou a funkční bez nepříjemného zápachu a častého ucpávání. Poradíme vám, jak problémům předejít, jak je odhalit i řešit. Potíže vám pomůže odhalit revize a monitoring potrubí.

Co nepatří do dřezu, výlevky ani toalety

Olej a tuk z vaření nevylévejte do dřezu ani do WC, jinak v potrubí ztuhne a postupně se bude zmenšovat průměr potrubí až do okamžiku, kdy se kanalizace ucpe. Ztvrdlý tuk a zbytky jídla v kanalizaci navíc nepříjemně zapáchá. Nevhazujte plenky, dámské hygienické potřeby, čistící jednorázové ubrousky a hadry do WC. Tento odpad se v potrubí nerozmělní a častou je příčinnou ucpání kanalizace.

Pozor na chemikálie

Do kanalizace nevylévejte oleje a ředidla. Hrozí vám vysoká pokuta, neboť to zákon zakazuje a můžete poškodit čistící proces na čistírně odpadních vod. Výpary z těkavých látek se mohou vznítit a zápach z nich je velmi nepříjemný. Nevyplachujte nádoby od barev, betonu, malty ani sádry do dešťových vpustí. Zbytky se po vypláchnutí v potrubí lepí na stěny, zasychají a kanalizace se pak ucpe. Pak se musí kanalizace vyfrézovat nebo opravit výkopem. Nezametejte listí ani nečistoty do vpustí a kontrolujte míru zanesení dešťových košů, ať může voda odtékat.

Pravidelně čistěte a monitorujte potrubí v kanalizačních systémech

Čištění sifonu a malé odpadní trubky v koupelně či kuchyni je třeba doplnit o čištění potrubí v kanalizačních systémech, kam se těžko dostává. Díky monitoringu kamerou poznáte, že je potrubí třeba vyčistit, i když je hluboko pod zemí.

Nejčastější závady

 • vniknutí cizích předmětů
 • potrubí zanesené sedimenty
 • malý spád kanalizace
 • prorostlé kořeny v kanalizaci
 • poškozené potrubí
 • zanesené potrubí tukem
 • kumulace zaschlého odpadu na stěnách potrubí
 • závada čerpadla v systému přečerpávání tekutých odpadů
 • neodborně provedené práce při pokládce kanalizace

  Čištění potrubí tlakovou vodou a monitoring potrubí

  Pokud je na kanalizaci nějaká závada, musí se nejdříve vyčistit tlakovou vodou a odstranit překážky i usazeniny, které by překážely kameře při identifikaci problému.

  Po čištění potrubí a monitoringu kanalizace může být vše v pořádku. Po čištění potrubí následuje monitoring profesionální kamerovou technikou. U menších profilů potrubí se využívají malé kamery. Monitoring kanalizace odhalí problémová místa a my vám pak nabídneme možné technologie řešení.

  Potřebujete více informací?

  Napište nám nezávaznou poptávku nebo nám rovnou zavolejte.

  Výjezdová místa

  podívejte se, kde všude vám dokážeme pomoci
  Benešov Domažlice Horažďovice Hořovice Chomutov Karlovy vary Kladno Klatovy Litoměřice Mariánské lázně Mělník Most Mýto Nepomuk Ostrov Písek Plzeň Praha Příbram Rakovník Rokycany Sokolov Strakonice Sušice Tábor Tachov

  Proč vybrat právě nás

  jsme profíci v oboru a fakt víme, co děláme
  Revize, inspekce, monitoring Pro revizi kanalizace máme k dispozici vůz s moderním kamerovým systémem. Moderní kamery, dosah 300 m Zvládneme provést kontrolu a monitoring jakéhokoliv potrubí. Výstupní zpráva na CD/DVD Výsledky revize kanalizace vám předáme na na CD/DVD či flash disku.