Co dělat, když mi vytékají splašky z WC, sprchového koutu či umyvadla do bytu?

Co dělat, když mi vytékají splašky z WC, sprchového koutu či umyvadla do bytu?

Ucpaný záchod je běžným problémem, který se občas vyskytne snad v každé domácnosti. Pokud je mísa toalety plná páchnoucí vody, voda neodtéká z umyvadla, sprchového koutu či vany, podívejte se, jak tuto situaci řešit.

Dávejte si pozor, co házíte do toalety

V naprosté většině případů se toaleta ucpe kvůli tomu, že se používá jako odpadkový koš. Do toalety se nemají vylévat a odhazovat zbytky jídla, tuky, ruličky od toaletního papíru, pleny, čisticí ubrousky ani hygienické potřeby. Ucpaná toaleta může být také důvodem, proč vám z ní vyteče voda do místnosti. Pokud se vám toaleta často ucpává často, zvolte jiný typ toaletního papíru, který má třeba jen dvě vrstvy. Ty mají menší tendenci se přichytávat na stěnu toalety a ucpávat ji.

Pravidelné čištění

Pravidelná údržba přispívá k bezproblémovému chodu toalety. Pro správný proplach toalety zajistěte silný proud vody při spláchnutí. Při úklidu se zaměřte na trysky, které přivádějí vodu do WC mísy. Čisté trysky umožňují větší tlak vody, který lépe splachuje obsah toalety do odpadního potrubí. Občas zkontrolujte nádržku s vodou na splachování WC a pumpovací mechanismus. Vyčistěte vnitřní prostor nádrže od vodního kamene. Udržujte toaletu bez vodního kamene a používejte WC bloky.

Vždy řádně splachujte

Dostatečné množství vody odplaví obsah záchodové mísy a bezpečně ho protlačí takzvaným U-ohybem. Pokud je množství vody nedostatečné, tlak vody je příliš slabý a obsah mísy se může zaseknout. Dejte si pozor i u toalet s dvojím splachovacím systémem pro šetření vody. Tato opatření jsou sice účinná, ale je třeba si uvědomit, že ucpávání toalety může způsobovat právě dané šetrné opatření.

Kdy je potřeba vyhledat profesionální pomoc

Pokud ani za použití zvonu nejste schopni uvolnit toaletu, je čas vyčistit odpad a potrubí. Existuje potenciální riziko vytopení vašeho bytu i vašich sousedů. Může zničit podlahu, proniknout do zbytku domu, nebo do jiných místností či bytů. Včasný zásah odborníka zamezí potížím. Poradíme vám, jak vyčistit ucpaný odpad u dřezu a umyvadla, ucpaný odtok u vany či sprchového koutu. Ucpaný odpad a neodtékající kanalizace jsou nejčastější problémy, ke kterým nás lidé volají.

Potřebujete více informací?

Napište nám nezávaznou poptávku nebo nám rovnou zavolejte.

Výjezdová místa

podívejte se, kde všude vám dokážeme pomoci
Benešov Domažlice Horažďovice Hořovice Chomutov Karlovy vary Kladno Klatovy Litoměřice Mariánské lázně Mělník Most Mýto Nepomuk Ostrov Písek Plzeň Praha Příbram Rakovník Rokycany Sokolov Strakonice Sušice Tábor Tachov

Proč vybrat právě nás

jsme profíci v oboru a fakt víme, co děláme
Objem nádrže až 8 m³ Vývozy jímek zajišťujeme vozidlem o celkovém objemu až 8 m³ Délka hadic až 60 metrů Dokážeme natáhnout hadice od vozidla k vaší jímce až na vzdálenost 60 metrů. Vystavíme odklad o likvidaci Doklad o potvrzení vývozu a ekologické likvidaci odpadních vod samozřejmostí.